Marmur jest bardzo twardym materiałem. Można spotkać różną jego twardość. Twardość materiału potrzebna jest nam do ustalenia odporności na rysowanie, warunki atmosferyczne i uderzeń. Jest on kamieniem szlachetnym i eleganckim. Nie da się powtórzyć wzoru w innym miejscu. Jest jednym unikatowy i niepowtarzany.  

Naturalny kamień w domu wyglądają pięknie, dlatego są często używane w wykończeniu wnętrz i elementów zewnętrznych. Jako, że jest to wszystko naturalne, potrzebuje też odpowiedniej opieki i zabezpieczenia. Należy używać do tego specjalnie spersonalizowanych produktów. Domowe środki mogą zniszczyć, zmatowić kamień lub mogą pozostawić plamy. Impregnacja, tego typu materiału jest bardzo ważna, gdyż tworzy ona swego rodzaju warstwę ochroną przed wilgocią i różnymi zabrudzeniami. Struktura marmuru jest porowata, dlatego też podatny na zabrudzenia, aby uchronić kamień należy odpowiednio o niego zadbać, kiedy coś się nam rozleje trzeba od razu wytrzeć, aby woda nie dostało się do głębokich warstw kamienia, aby uniknąć takich problemów należy zabezpieczyć  transparentnym woskiem i wypolerować powierzchnię. 

Powierzchnie z marmuru najlepiej myć ciepłą wodą i wycierać do sucha, nie można drapać szorować, trzeć gdyż możemy porysować kamień. W razie większych zabrudzeń powinniśmy użyć delikatnego środka chemicznego, który dostaniemy w sklepach budowlanych. Jeżeli powierzchnia naszego marmuru będzie zniszczony powinniśmy użyć specjalistycznych środków. W firmach zajmujących się sprzedażą marmuru lub w niektórych sklepach budowlanych możemy dostać produkty do renowacji kamienia. Jeżeli powierzchnia jest już bardzo porysowana lub posiada uszkodzenia można ją spolerować mechanicznie, ale do tego typu zabiegów należy wezwać specjalistę.  Decydując się na marmur musimy zdawać sobie sprawę że jest to jednak mimo wszystko materiał luksusowy. 

https://nagrobki24h.pl/nagrobki-hrubieszow-czyli-rowniez-kamieniarstwo-budowlane-marmur-oraz-granit/

https://nagrobki24h.pl/nagrobki-zamosc-czyli-rowniez-kamieniarstwo-budowlane-marmur-oraz-granit/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *