bitcoin

Kryptowaluty to aktywa cyfrowe, które mogą być używane jako magazyn wartości i do przesyłania pieniędzy. Kryptowaluty są zdecentralizowane, co oznacza, że nie są regulowane ani kontrolowane przez żaden rząd, bank centralny ani instytucję. Cały proces kryptowaluty odbywa się za pomocą technologii księgi rozproszonej.

Transakcje kryptowalutowe wymagają weryfikacji, zanim będą mogły zostać przetworzone i dodane do księgi blockchain. Ten proces weryfikacji jest obsługiwany przez górników, rozwiązując złożone problemy matematyczne przy użyciu komputerów i sprzętu. Ten proces weryfikacji transakcji nazywa się kopaniem i tam górnicy tworzą nowe bloki w zamian za ich obsługę sieci. Nagrody za wydobycie są tworzone przy użyciu protokołu zwanego Proof-of-Work (PoW).

Jak działają kryptowaluty?

Kryptowaluty to innowacyjny sposób na handel między sobą bez potrzeby pośrednika. Wszystkie transakcje są rejestrowane w księdze publicznej.

Główną ideą stojącą za kryptowalutami jest to, że mogą być używane jako pieniądz w systemie gospodarczym, który nie jest kontrolowany przez żaden rząd. Kryptowaluty są zdecentralizowane, co oznacza, że nie opierają się na żadnych scentralizowanych instytucjach, takich jak banki czy rządy. Oznacza to, że można je wymieniać w trybie peer-to-peer i każdy ma do nich dostęp.

Portfel elektronicnczny – do czego służy?

Portfel elektroniczny to sposób na cyfrowe przechowywanie Twoich danych osobowych, dzięki czemu możesz dokonywać transakcji za pomocą komputera lub urządzenia mobilnego. Jest to elektroniczny system płatności wyposażony w kartę, za pomocą której można płacić za towary i usługi.

Nazwany na cześć złożonego rachunku, e-portfel jest dziś powszechnie używany w wielu wiodących gospodarkach świata. Zaczęło się to już w 2005 r., kiedy PayPal wymyślił innowacyjną walutę o nazwie „PayPal Money”, która w rzeczywistości była portfelem elektronicznym, który mógł przechowywać wiele walut i mieć dostęp do wielu walut.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *