Wypłacanie należnych pensji to proces, na który wpływ ma wiele wartości zmiennych, takich jak stosowane formy zatrudnienia czy ruchoma liczba roboczogodzin. Program do naliczania wynagrodzeń w firmie powinien zapewniać szeroką gamę funkcjonalności kadrowo-płacowych, dzięki którym proces ten będzie przebiegać szybko i bezbłędnie. Na jakie kryteria należy zwrócić szczególną uwagę, aby upewnić się, że wybrany przez nas program będzie działać bez zarzutu?

Program do naliczania wynagrodzeń w firmie staje przed trudnym zadaniem

Trudności, jakim musi podołać program do naliczania wynagrodzeń w firmie, są ściśle związane z indywidualną polityką przyznawania pensji i nagród. Warto podkreślić również, że w niektórych branżach wysokie zróżnicowanie kolejnych pensji nie jest niczym niezwykłym – na myśl przychodzą przede wszystkim szeroko zakrojony consulting czy sprzedaż, w którym prowizje stanowią jedną z najważniejszych źródeł dochodu.

O jakich innych czynnikach należy pamiętać? Wśród najczęściej stosowanych części składowych, które powinien uwzględniać program do naliczania wynagrodzeń w firmie, należy wyróżnić:

  • zapisaną w umowie podstawę,
  • premię za dobre wyniki,
  • prowizje,
  • premię frekwencyjną lub dodatki za nietypowe godziny pracy,
  • ewentualne premie okolicznościowe,
  • korekty związane z ewentualnymi zwolnieniami lekarskimi bądź bezpłatnymi dniami wolnymi.

Powyższe wyliczenia jasno wskazują, że wysokość miesięcznego wynagrodzenia dla pracowników może być niezwykle zróżnicowana. Warto upewnić się, że wybrany przez nas program do naliczania wynagrodzeń w firmie poradzi sobie z powyższymi zadaniami, prezentując dane w sposób zrozumiały i czytelny.

Teta AIR – program do naliczania wynagrodzeń w firmie, na którym możesz polegać

Jedną z najważniejszych cech dobrego pracodawcy jest transparentność. Należy dołożyć wszelkich starań, aby wybrać program do naliczania wynagrodzeń w firmie, który zapewni pracownikom wgląd w szczegóły wypracowanej pensji. Właściwość ta ma również zalety praktyczne – pracownik może samodzielnie zmienić np. numer konta, na które ma wpłynąć wypłata, bez konieczności otwierania nowego procesu wewnętrznego względem działu HR & Payroll.

Zastanawiasz się, które z wiodących rozwiązań na polskim rynku zapewnia wszystkie najważniejsze funkcjonalności związane z wyliczaniem należnych pensji swoim pracownikom? Zapoznaj się z Teta AIR – to program do naliczania wynagrodzeń w firmie, skierowany do średnich przedsiębiorstw. Umów się na bezpłatne konsultacje ze specjalistą Teta, przedstaw swoje potrzeby i dowiedz się, dlaczego warto wdrożyć nowoczesny program kadrowo-płacowy.

Źródło: TETA-AIR.pl – System HR dla średnich i małych przedsiębiorstw

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *