Przedsiębiorstwa, które zatrudniają więcej niż 250 osób, mierzą się z licznymi wyzwaniami w zakresie prowadzenia procesów kadrowo-płacowych. W przeciwieństwie do małych firm, operujących w ramach jednej placówki, duże organizacje napotykają na szereg trudności, związanych m.in. z rozproszoną strukturą i decentralizacją. W jaki sposób inwestycja w nowoczesny system HRM może przyczynić się do podniesienia wydajności? Poniżej prezentujemy 3 kluczowe funkcjonalności, jakimi wyróżnia się tego typu oprogramowanie.

System HRM w procesie raportowania

Czynności związane z tworzeniem raportów to ważny aspekt codziennej pracy specjalistów HR, który może pochłaniać znaczną część roboczogodzin. Co więcej, wprowadzone dane należy również zinterpretować, co sprzyja ryzyku wystąpienia błędu ludzkiego. Zadania te mogą okazać się czasochłonne, powtarzalne i monotonne – z pomocą w automatyzacji pracy może przyjść wówczas nowoczesny system HRM.

Zapewnia on zaawansowane i rozbudowane raporty, uwzględniające wszystkie dane, niezbędne do usprawnień w zakresie operacyjnym i strategicznym. Dostarczone informacje pomogą określić właściwy kierunek działań zarówno w kontekście całej firmy, jak i poszczególnych zespołów i pracowników. System HRM oszczędza czas, który będzie można przeznaczyć na pracę specjalistów w obszarach strategicznych.

Usprawnienie ocen okresowych i analiza kompetencji

Rozliczanie pracowników z właściwych dla ich stanowiska wskaźników KPI to fundamentalne narzędzie do mierzenia postępów. Jednakże, proces ten może pochłaniać zbyt wiele czasu potrzebnego na opracowanie schematu oceny i uzyskanie niezbędnego feedbacku. Ewentualne pomyłki podczas ewaluacji przyczyniają się do problemów w zakresie realizacji założonych zadań i celów.

System HRM pozwala znacząco skrócić czas wymagany do przeprowadzenia procesów oceniania. Zbiera i analizuje posiadane informacje, pomaga w udzieleniu feedbacku, informując pracowników o obszarach, w których osiągnęli oni najlepsze rezultaty, podkreślając również pola, w których można dążyć do poprawy dotychczasowych wyników.

System HRM pomaga rozwijać kompetencje pracowników

Zewnętrzne i wewnętrzne szkolenia to jedna z najbardziej fundamentalnych metod podnoszenia kompetencji kadry. Jednakże, organizacja samego szkolenia może okazać się znacznie bardziej skomplikowana niż początkowo zakładaliśmy. Jednym z najbardziej problematycznych czynników może być samo ustalenie potrzeb zespołu – drugim są ograniczenia natury finansowej, czyli konieczność wyboru szkolenia, które okaże się zarówno efektywne, jak i dopasowane do dostępnego budżetu.

Rozwiązaniem tego problemu może być inwestycja w system HRM, która samoczynnie podkreśli obszary, w których warto podjąć dodatkowe inwestycje szkoleniowe. Oprogramowanie pomoże również podjąć decyzję w kwestii wyboru szkolenia, które powinno zapewnić największe ROI w dłuższej perspektywie czasowej.

Teta AIR – system HRM dla średnich przedsiębiorstw

Szukasz oprogramowania, które spełnia wszystkie powyższe założenia? Zastanawiasz się, które z dostępnych na rynku rozwiązań jest najlepiej przystosowane do potrzeb średnich przedsiębiorstw? Zapoznaj się z korzyściami, jakie może zapewnić Ci system HRM od Teta AIR – oprogramowanie marki Unit4 Polska, której zaufały już tysiące średnich i dużych przedsiębiorstw.

Źródło: TETA-AIR.pl – System HR dla średnich i małych przedsiębiorstw

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *