Sięgnąłeś po kredyt powiązany z kursem obcej waluty? A może szukasz pomocy dla frankowiczów? Z dużym prawdopodobieństwem Twoja umowa zawiera niedozwolone zapisy, które mogą być podstawą do formułowania wobec banku kredytodawcy roszczeń m.in. dotyczących jej unieważnienia. Sprawdź, co możesz zrobić.

Pomoc dla frankowiczów – obecna sytuacja

Jak podaje portal bankier.pl wartość kredytów hipotecznych związanych z kursem franka wynosi około 97 miliardów złotych, co przekłada się na ponad 400 tysięcy udzielonych kredytów. Pod koniec 2020 roku w Polsce przeciwko bankom toczyło się aż 37,5 tysiąca spraw.

Większość kredytów frankowych zawiera niedozwolone postanowienia umowne. Oznacza to, że zapisy kształtują obowiązki dłużników w sposób sprzeczny z przepisami prawa i w sposób rażący naruszają ich interesy.

Warto podkreślić, że aż 61% postępowań odwoławczych prowadzonych przed sądami II instancji zakończyło się oddaleniem apelacji banków. W pierwszym kwartale 2022 roku na 428 rozpoznanych apelacji od wyroków sądów I instancji aż 412 rozpoznanych zostało na korzyść frankowiczów. Ty też możesz starać się o pomoc dla frankowiczów.

Jak zacząć sprawę kredytu frankowego krok po kroku

Wejście na ścieżkę sądową w sprawie kredytu zaciągniętego w obcej walucie obejmuje 6 etapów. Co musisz zrobić, aby otrzymać pomoc dla frankowiczów?

  1. Wybierz kancelarię prawną o odpowiednich kompetencjach. W dalszej części tekstu o tym, czym warto się kierować decydując się na konkretnego adwokata.
  2. Przekaż dokumentację kredytową wybranemu adwokatowi – dokumentacja ta obejmuje umowę kredytową i inne zgromadzone pisma dotyczące kredytu.
  3. W kolejnym etapie specjaliści zajmą się dokładną analizą sprawy, która obejmie takie działania jak: wskazanie przysługujących Ci wobec banku roszczeń, wskazanie czy możliwe jest żądanie ustalenia nieważności zawartej umowy kredytu oraz uzyskanie zwrotu całości wpłaconych rat.
  4. Podpisanie umowy i pełnomocnictwa z kancelarią, co stanowi podstawę dalszej współpracy.
  5. W tym kroku adwokaci w Twoim imieniu wystąpią do wierzyciela z reklamacją, co będzie podstawą dalszych roszczeń.
  6. Kolejnym etapem pomocy dla frankowiczów jest złożenie pozwu do sądu, w ramach którego sformułowane zostaną żądania przeciwko bankowi. Towarzyszy mu wnioskowanie o zabezpieczenie powództwa, co pozwala „zamrozić” obowiązek spłaty kredytu zaciągniętego na podstawie zakwestionowanej umowy na czas trwania postępowania sądowego.

Pomoc dla frankowiczów, czyli jak wybrać odpowiednią kancelarię?

Szukasz pomocy dla frankowiczów? Po trudnych doświadczeniach być może trudno Ci powierzyć swoją sprawę i pieniądze instytucji zaufania publicznego. Dlatego to niezwykle ważne, abyś wybrał kancelarię, którą cechuje transparentność, empatyczne podejście do klientów oraz doświadczenie w podobnych przypadkach.

Wymagania te spełnia kancelaria ZS Adwokaci z Bolesławca (zsadwokaci.pl). Specjaliści zapewniają zupełnie bezpłatną analizę sprawy, dzięki której dowiesz się, jakie masz możliwości w sprawie. Zawalcz o życie bez długów i skontaktuj się z doświadczonymi specjalistami już dziś.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *